Deprecated: WP_Dependencies->add_data() függvény olyan argumentummal lett hívva, melynek használata nem támogatott a(z) 6.9.0 verzió óta! Az IE feltételes megjegyzéseket már az összes támogatott böngésző figyelmen kívül hagyja. in /var/www/clients/client1161/web2990/web/kalocsaierika.hu/wp-includes/functions.php on line 6131
Brain Gym - Kalocsai Erika - Kineziológia - Fülakupunktúra

Brain Gym

Az Edu-Kineziológia megalapítója dr. Paul E. Dennison. Ennek a rendszernek része a Brain Gym.
Központi témája a tanulási képességek előmozdítása, a zavarok korrigálása.

Dennison, két iskolapszichológus – Doman és Delacato – módszerét fejlesztette tovább.
Ők arra jöttek rá, hogy a test középvonalát keresztező mozgás, kedvezően hat a tanulási képességekre, és ezzel össze tudják hangolni a két agyféltekét.
Dennison nevéhez fűződik a laterális behangolás, melyben azonos oldali mozgással kombinálta a középvonal-keresztező mozgást a tökéletesebb eredmény érdekében.

 

Egyszerű, könnyen megtanulható mozgásokból álló gyakorlatsor, mely rendszeresen végezve megkönnyíti a tanulási folyamatokat.