Fülakupunktúra története:

A fülakupunktúra XX.sz-i “felfedezése” Dr. Paul Nogier orvos nevéhez fűződik.
Azt vette észre, hogy ha a csontkovács isiász esetén égetéssel kezeli az 5. ágyéki csigolyát (ez volt a bevett szokás a panasz sikeres kezelésére), akkor az antihelixen elváltozik az 5. csigolya területe. Ezen felfedezés mentén következtetetett arra, hogy a fülkagylón a test szervei úgy helyezkednek el, mint a méhben fejjel lefelé kuporgó magzat.
1956-ban publikálta a fültérképet.

1973-ban egy kínai sebész: H.L. Wen felfedezte, hogy fülakupunktúrával hatásosan tudja csökkenteni az opiátfüggők drogéhségét és egyéb megvonási tüneteit.
Egy évvel később megosztotta a világgal 40 kábítószerfüggő beteg kezelésének tapasztalatait: ennek tanúsága szerint a metadon-adagolást akupunktúrával helyettesítették szükség ill. igény szerint. Így sikerült gyógyszer nélkül, kizárólag fülakupunktúrával detoxikálni őket.

Az akudetox kidolgozása:
Dr. Michael Smith amerikai pszichiáter 1974-től kezdte kutatni az akupunktúra drog- és alkoholfüggőségre vonatkozó hatását. Munkahelyén (New Yorki Lincoln Klinikán) a fülakupunktúrás detoxikálást folytattak. 20 év alatt 500.000 kezelést végeztek, amíg kialakult a végleges – ma is használt – terápiás séma.
1985-ben Smith vezetésével megalakult a NADA.

Az USA-ban, a miami börtön híressé vált arról, hogy a falain belül a betegek önkéntesen jelentkeztek akudetox kezelésre – ahol a sorstársak köréből kerültek ki a kezelők is. A beszámolók szerint a nagy létszámú kezelteknek csak 1%-a esett vissza.

A NADA Magyarországon:
1985-ben Dr. Eőry Ajándok meghívására Dr. Smith Magyarországra utazott, és a nagyfai börtön jellegű alkoholelvonó intézetben átadta a tudását a jelel lévő orvosoknak.
Egy évvel később az intézmény vezetője a kezelések sikerességéről számolt be egy nemzetközi konferencián.
Az intézmény bezárásáig (1989) folyamatosan végeztek akudetox kezeléseket.

2011-től a Magyar Máltai Szeretetszolgálat külön fülakupunktúrás kezelésre kialakított autójával megkezdődött a magyar utcai fülakupunktúrás szolgálat Dr. Eőry Ajándok vezetésével.

Számos klinikai vizsgálat és kísérlet után ma már az Akudetox terápiát széles körben alkalmazzák a szenvedélybetegek kezelésében.